Bp Leszkiewicz do rolników: jesteśmy z wami

2024-02-21 12:30
rolnicy grudziadz
Autor: Łukasz Piekarski Rolnicy ponownie pojawią się na grudziądzkich drogach

Rozumiemy Waszą determinację, jesteśmy z Wami, wspieramy modlitwą - m.in. tak delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników bp Leszek Leszkiewicz i duszpasterze rolników zebrani na rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą wyrażają swoje poparcie dla protestujących rolników w Polsce. - To protest w słusznej sprawie i dotyczy przyszłości naszej Ojczyzny – czytamy w oświadczeniu.

Duszpasterze rolników podkreślają, że uprawiający rolę bardzo często stoją na granicy całkowitego bankructwa i utraty dorobku własnej ciężkiej pracy i wielu pokoleń swoich przodków.

- Wspieramy modlitwą Wszystkich Rolników. Jesteśmy z Wami. Rozumiemy Waszą determinację z jaką walczycie nie tylko o byt swoich rodzin, ale także o suwerenność naszej Ojczyzny i przyszłość rolnictwa w Polsce – piszą duchowni.

Duszpasterze rolników proszą wszystkich o wyrozumiałość dla protestujących i cierpliwe znoszenie niedogodności związanych z protestami.

Poniżej pełny tekst oświadczenia:

Oświadczenie Duszpasterzy Rolników w związku z protestami rolniczymi w Polsce

Duszpasterze Rolników zebrani na corocznych rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą wyrażają swoje poparcie dla protestujących rolników w Polsce. Jest to protest w słusznej sprawie i dotyczy przyszłości naszej Ojczyzny. Nie możemy pozostać obojętni na dramaty rolników, którzy bardzo często stoją na granicy całkowitego bankructwa i utraty dorobku  własnej ciężkiej pracy i wielu pokoleń swoich przodków. Wspieramy modlitwą Wszystkich Rolników. Jesteśmy z Wami. Rozumiemy Waszą determinację z jaką walczycie nie tylko o byt swoich rodzin, ale także o suwerenność naszej Ojczyzny i przyszłość rolnictwa w Polsce. Nie zgadzamy się na powierzchowne traktowanie problemów, z jakimi borykają się rolnicy.

Wszystkich prosimy o wyrozumiałość dla protestujących rolników i cierpliwe znoszenie niedogodności związanych z tymi protestami. Ich działania mają na uwadze dobro wspólne nas wszystkich.

Niech światło Ducha Świętego oświeca wszystkich, którzy z dobrą wolą chcą szukać rozwiązań trudnych problemów dotykających boleśnie rolników.

bp Leszek Leszkiewicz

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników

Duszpasterze Rolników obecni na rekolekcjach w Konstancinie-Jeziornej

Źródło: ekai