Bp Piotrowski: Uroczystość Trzech Króli pomaga zrozumieć głęboki sens powszechnej misji Kościoła

2023-01-02 14:11
Misje
Autor: BP KEP

Naszym zadaniem jest spłacać dług wdzięczności za skarb wiary i przynależności do Kościoła poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień oraz ofiary materialne, wspierające dzieła misyjne polskich misjonarzy – napisał bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. To w komunikacie na Dzień modlitw i pomocy misjom, który przypada w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia.

Bp Piotrowski podkreślił, że Uroczystość Trzech Króli pomaga zrozumieć głęboki sens powszechnej misji Kościoła, jaką jest zbawienie wszystkich ludzi. „Uświadamia nam również odpowiedzialność za jego misyjne dzieło i wspomaganie tych, którzy niosą orędzie Chrystusa aż po krańce świata”.Hierarcha przypomniał, że zgodnie z zachętą Episkopatu, ofiary zebrane w tym dniu na tacę we wszystkich kościołach w Polsce przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja ds. Misji.

„W imieniu naszych polskich misjonarzy i misjonarek, głoszących Ewangelię aż po krańce ziemi oraz tych, którzy obecnie przygotowują się do pracy misyjnej składam serdeczne Bóg zapłać za Wasz hojny dar serca” – napisał przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Bp Piotrowski zaznaczył, że tego dnia modlimy się także w intencji dzieci zrzeszonych w Papieskim Dziele Misyjnym, „aby ich apostolstwo było drogą do wzrostu wiary i darem pomocy innym dzieciom świata”. „Jako Kolędnicy Misyjni, dziękują za ofiary zebrane w czasie kolędowania, które przekażą swoim rówieśnikom w Papui Nowej Gwinei i dla dzieci z innych krajów misyjnych” – przypomniał.

Źródło: BP KEP