Bp płocki Piotr Libera obchodził 15. rocznicę ingresu

2022-06-01 14:27
Biskup bp płocki Piotr Libera
Autor: Diecezja Płocka

Biskup płocki Piotr Libera 31 maja obchodził 15. rocznicę ingresu do bazyliki katedralnej w Płocku: - Mój ingres związany jest z tajemnicą Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, która zawsze była i jest mi bliska. Taka była wola papieża Benedykta XVI – przypomniał Pasterz Kościoła płockiego w Opactwie Pobenedyktyńskim.

Jubileuszowe spotkanie rozpoczęło się modlitwą „Anioł Pański” z udziałem pracowników instytucji diecezjalnych. Wspólnie modlono się między innymi za pokój, zwłaszcza w Ukrainie. W święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny życzenia w imieniu wszystkich kapłanów, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich przekazał bp Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej.

- Mogę przypuszczać, że rano, gdy ksiądz biskup sprawował mszę świętą, zatrzymał dłużej wzrok i serce na słowach Maryi z Jej kantyku uwielbienia „Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim”. Dziękujemy Bogu za powołanie i posłanie księdza biskupa tu, na północne Mazowsze. Dziękujemy za wszystkie dobre wydarzenia minionych lat, których nigdy nie brakowało, za aktywną codzienność biskupią, za wszystkie posługi w diecezji, w parafiach i wielu różnych instytucjach – wymienił bp Milewski.

Zapewnił o modlitwie wszystkich, tam, gdzie żyją i pracują: w parafii, kurii czy seminarium. Życzył, by bp Libera nadal wytrwale i z pogodą ducha niósł Dobrą Nowinę i głosił, że „Bóg jest Miłością”; by uczył za św. Faustyną, jak ważne i potrzebne jest zawierzenie Bogu wszystkiego, zgodnie z wezwaniem „Jezu, ufam Tobie”.

Bp Piotr Libera podziękował Opatrzności Bożej za to, że 15-lecie w Płocku było i jest związane z tajemnicą Nawiedzenia: - Tajemnica ta zawsze była i jest mi bliska. Rozważamy ją w różańcu świętym w części radosnej. Wolą papieża Benedykta XVI było to, żeby w tym dniu przypadł mój ingres. Dziękuję wszystkim w diecezji za to, że przez 15 lat wspomagaliście mnie, a ja, na ile siły i inspiracja „z góry” pozwalała, starałem się razem z wami być, działać, pracować – powiedział biskup płocki.

Podziękował także za modlitwy, za wieloraką życzliwość serca, za otwieranie się na różne sugestie i propozycje, za gościnność w parafiach: - Proszę nadal o pamięć w modlitwie za Kościół płocki i diecezję. Naszemu spotkaniu towarzyszą relikwie św. Stanisława Kostki, patrona diecezji. Niech nas dalej prowadzi w przyszłość, bo „Gdzie Bóg - tam przyszłość”, jak brzmiało hasło 43. Synodu diecezjalnego. Ono jest wciąż aktualne – zaznaczył bp Libera.

Źródło: Diecezja Płocka