Bp Suchodolski w Watykanie: "Pierwszym” powołanym „ma być każdy z nas”

2023-11-30 13:57
Bp Grzegorz Suchodolski
Autor: oblaci.pl

"Pierwszym” powołanym „ma być każdy z nas”. Każdy z nas bowiem „ma się nawrócić i jeszcze bardziej przylgnąć do Jezusa” – mówił bp Grzegorz Suchodolski podczas Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II.

W Rzymie trwają Rekolekcje Asystentów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w których bierze udział także bp Grzegorz Suchodolski – Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży. W czwartek uczestnicy rekolekcji wzięli udział w porannej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II.

W homilii bp Suchodolski nawiązał do obchodzonego dziś święta św. Andrzeja, „który był pierwszym z powołanych przez Chrystusa uczniów”. Jak podkreślił hierarcha, „pierwszym” powołanym „ma być każdy z nas”. Każdy z nas bowiem „ma się nawrócić i jeszcze bardziej przylgnąć do Jezusa”.

W dalszej części, przypomniał także wezwanie papieża Franciszka do młodych, „aby nie byli kanapowi”. Skierował je do młodych podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Jak mówił przewodniczący Rady, za przykładem Jana Pawła II „wielu z nas wstało, by odpowiedzieć na swoje powołanie”, a każdy kto je realizuje jest błogosławionym.

Każdy z nas, kto usłyszał ten głos jest błogosławiony – powiedział, dodając, że „pierwszym miejscem powołania jest nasze codzienne życie”, w którym „Pan nas znajduje”.

Mszę świętą przy grobie św. Jana Pawła II koncelebrowali: jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski, biskupi pomocniczy z Lublina i z Opola, bp Adam Bab i Waldemar Musioł oraz ok. 80 kapłanów, w tym księża przebywających w Rzymie na Rekolekcjach Asystentów KSM.

Źródło:ekai