Brakuje 6 tys. chętnych - Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

2021-10-18 10:20
Szlachetna Paczka Kielce
Autor: Szlachetna Paczka Kielce

Aby Szlachetna Paczka mogła w tym roku dotrzeć do wszystkich potrzebujących, brakuje jeszcze ok 6 tys. wolontariuszy. Chętni mogą się zgłaszać przez stronę www.superw.pl.

Stowarzyszenie Wiosna, które organizuje Szlachetną Paczkę, chce w tym roku dotrzeć do ponad 20 tys. domów, w których mieszkają osoby i rodziny potrzebujące pomocy. Niestety z obecną liczbą wolontariuszy nie będzie to możliwe, a skala pomocy będzie zdecydowanie mniejsza. Bez wolontariuszy nie poznamy kolejnych historii, nie dotrzemy ze wsparciem do potrzebujących - wyjaśnia szefowa Wiosny Joanna Sadzik.

Na razie zgłosiło się tyle osób, że będzie można dotrzeć tylko do 8 tys. rodzin, a to o 60% mniej niż w poprzednim roku. Przez brak wolontariuszy może też ucierpieć Akademia Przyszłości. Jeżeli nie uda się znaleźć chętnych, wsparciem zostanie objętych o 1600 dzieci mniej w porównaniu do poprzedniej edycji.

Osób, które potrzebują wsparcia krakowskiej organizacji jest wiele. Jedną z nich jest pani Sylwia, która urodziła Zosię, dziewczynkę z niepełnosprawnością intelektualną. Po kilku miesiącach mąż pani Sylwii odszedł. Kobieta została bez środków do życia, ze złamanym sercem. Gdy po jakimś czasie stanęła na nogi i znalazła pracę, przyszła pandemia. Najpierw zmniejszono pani Sylwii etat, a w końcu zwolniono ją z pracy. Kobieta nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc – mówi Joanna Sadzik.

Szlachetna Paczka bez wolontariuszy nie będzie w pełni możliwa. To oni docierają do rodzin, poznają bliżej ich historie, pośredniczą w przekazywaniu paczek, a co najważniejsze - dają nadzieję i impuls do wyjścia z trudnej sytuacji. Dlatego zachęcamy, by zgłaszać się jako wolontariusze przez stronę www.superw.pl - podsumowuje Sadzik.

Szlachetna Paczka funkcjonuje przez cały rok i każdy może pomóc bliźniemu, któremu zabrakło szczęścia. Dzięki wpłatom akcja dociera do nowych potrzebujących rodzin, często w rejony, do których nie trafia nikt inny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.szlachetnapaczka.pl. W ubiegłym roku łączna wartość pomocy w ramach akcji przekroczyła 51 mln zł.

Źródło: Szlachetna Paczka, KAI