Caritas szuka wolontariuszy. Będą pracować m.in. w Grecji

2022-06-13 18:25
Caritas szuka wolontariuszy. Będą pracować m.in. w Grecji
Autor: caritas.pl Caritas szuka wolontariuszy. Będą pracować m.in. w Grecji

Caritas rekrutuje wolontariuszy do pracy za granicą. Chodzi o 3-miesięczne wyjazdy do Grecji i pomoc z uchodźcami. Jak się zgłosić? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

- Zapraszamy wolontariuszy na trzymiesięczny wyjazd zagraniczny. Na greckich wyspach Lesbos i Samos znajdują się obozy dla uchodźców z Syrii, Afganistanu, Iraku oraz pogrążonych w kryzysie humanitarnym krajów Afryki Subsaharyjskiej. Niektórzy z nich utknęli tu na wiele lat. Wyspy stały się dla nich pułapką i więzieniem, bo na przyznanie decyzji o azylu czekają tu miesiącami, a nawet latami. Pomoc uchodźcom niosą wolontariusze. Porzucają wygodne życie, by ofiarować im swój czas, siły i uwagę - informuje Caritas Polska.

Czytaj także: Niderlandy: przedsiębiorca kupuje kościoły, by je chronić

Żeby wyjechać na wolontariat należy spełnić kilka warunków, m.in.: mieć ukończone 21 lat, swobodnie porozumiewać się w języku angielskim oraz być gotowym na 3-miesięczny wyjazd.

Terminy wyjazdów na Lesbos i Samos

Wyjazdy są organizowane w 3 terminach:

  • 11.07-30.09.2022 r. – na zgłoszenia czekamy do 26.06.2022 r.
  • 01.10-31.12.2022 r. – na zgłoszenia czekamy do 30.08.2022 r.
  • 01.01-31.03.2023 r. – na zgłoszenia czekamy do 30.11.2022 r.

- Pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby podsiadający szczególne umiejętności i kwalifikacje, np. techniczne (przydatne w nauce prac budowlanych i wykończeniowych), artystyczne (pozwalające np. na prowadzenie warsztatów artystycznych), nauczycielskie (potrzebne do prowadzenia zajęć językowych oraz nauki obsługi komputerów). Czekamy także na tych, którzy są chętni dzielić się innymi umiejętnościami, np. prowadzenia zajęć sportowych.

W swoim zgłoszeniu koniecznie pochwal się swoimi umiejętnościami, napisz, jeśli masz pomysł, jak je wykorzystać w pracy z uchodźcami.

Ponieważ potrzeby uchodźców przebywających na wyspach trudno przewidzieć, nie możemy zagwarantować, że przydzielimy cię do grupy wolontariackiej zgodnie z twoimi kompetencjami. Prosimy zatem, byś aplikując przygotował/przygotowała się na prowadzenie różnego rodzaju zajęć i prac - podkreśla Caritas Polska.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się >>TUTAJ<<.

Sedno Sprawy - Małgorzata Kidawa-Błońska