Chór koncertował, papież Franciszek słuchał

2024-04-18 12:59
Chór z Bielska Podlaskiego
Autor: Vatican News/Facebook

Biskup drohiczyński Piotr Sawczuk wraz z Chórem Polskiej Pieśni Narodowej z Bielska Podlaskiego pielgrzymuje do Rzymu. Po środowej audiencji generalnej koncertował na placu św. Piotra w obecności Ojca Świętego.

Po Audiencji Generalnej bp Piotr Sawczuk miał okazję porozmawiać z papieżem Franciszkiem. Chór dał koncert w jego obecności. W wydarzeniu uczestniczyli również właściciele i reprezentanci firmy z Bielska Podlaskiego, który jest patronem chóru.

Dzięki uprzejmości ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej Adama Kwiatkowskiego, artyści odwiedzili placówkę. Ambasador wyraził radość ze spotkania i pogratulował występu na placu św. Piotra. Bp Piotr Sawczuk przekazał mu krzyż drohiczyński. Dyrygent chóru Elżbieta Bilmin w imieniu wszystkich podziękowała za zorganizowanie całego spotkania.

Wczoraj wieczorem w bazylice św. Praksedy w wykonaniu chóru odbył się koncert z okazji 10. rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II. Artyści wystąpili razem z „The Consonance Band” pod kierunkiem Maxa Fedorova oraz artystami Filharmonii Podlaskiej Pauliną Malinowską oraz Maciejem Nerkowskim. 

W czwartek podczas Eucharystii pielgrzymi będą się modlić i śpiewać przy grobie św. Jana Pawła II. 

Źródło: Vatican News PL