Chorwacki episkopat gratuluje piłkarzom III miejsca na mundialu

2022-12-20 16:42
Chorwacja - Maroko STREAM ONLINE NA ŻYWO Mundial 2022 Gdzie oglądać mecz Chorwacja - Maroko Transmisja ONLINE 17.12.2022
Autor: AP Chorwacja - Maroko STREAM ONLINE NA ŻYWO Mundial 2022 Gdzie oglądać mecz Chorwacja - Maroko Transmisja ONLINE 17.12.2022

Przewodniczący Chorwackiej Konferencji Biskupiej abp Dražen Kutleša przesłał depeszę gratulacyjną na ręce trenera reprezentacji kraju w piłce nożnej Zlatko Dalicia. To za zajęcie III miejsca, w zakończonych 18 grudnia, Mistrzostwach Świata w Katarze. Zdobywając ten „złoty“ brąz, cała drużyna „wpisała się do kronik sportu chorwackiego, a jeszcze bardziej w serce każdego człowieka, który ceni sportowy duch wspólnoty i fair play- podkreślił abp Kutleša.

Przypomniał, że „po historycznym sukcesie na Mistrzostwach Świata w 2018, w Katarze chorwaccy piłkarze znów ucieszyli wszystkich kibiców w ojczyźnie i na świecie, ucieszyli cały naród. Tym samym wnieśli „cenny wkład w szerzenie podstawowych wartości wspólnoty, poświęcenia i odwagi“, stali się „przykładem i natchnieniem dla młodzieży, że sukces osiąga się uczciwą, pokorną i wytrwałą pracą“. Jak podkreśla arcybiskup- szczególnie cieszy fakt, że piłkarze zawsze pamiętają o chorwackich obrońcach ojczyzny.

Na zakończenie przewodniczący episkopatu jeszcze raz pozdrowił trenera i zawodników, wyrażając im „szczególny szacunek wraz z modlitwą, aby Pan błogosławił waszej pracy i waszym rodzinom, zwłaszcza w tych dniach oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, kiedy świętujemy narodziny naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa!”

17 grudnia w meczu o trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Katarze Chorwacja pokonała Maroko 2:1. Na poprzednich mistrzostwach w Rosji w 2018 Chorwaci osiągnęli jeszcze większy sukces, dochodząc do finału, w którym ulegli Francji 2:4. Podczas mistrzostw we Francji w 1998 drużyna, trenowana wówczas przez Miroslava Blaževicia, zajęła też trzecie miejsce, pokonując Holandię 2:1. Pierwszą bramkę zdobył wtedy Davor Šuker, który z 6 zdobytymi golami został królem strzelców tamtego turnieju.

Źródło:ekai