Chyrowa: JezusSky, czyli ewangelizacja na stoku

2023-02-06 13:19
JezusSky
Autor: www.bieszczadydlajezusa.pl

Po raz drugi na stoku Chyrowa Ski odbyła się akcja ewangelizacyjna JezusSky. Spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem ze strony narciarzy. – Najlepszym komentarzem były słowa: jeszcze nie widziałem pikniku kościelnego na śniegu – powiedział KAI ks. Mateusz Rutkowski, moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Przemyskiej, która koordynuje wydarzenie.

JezusSky to zimowa odsłona Wakacyjnej Ewangelizacji „Bieszczady dla Jezusa”, która odbywa się nieprzerwanie od ponad 20 lat. Ze względu na doskonałe warunki narciarskie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, w niedzielę stok w Chyrowej był wypełniony po brzegi. – Dzięki temu również i nasza strefa ewangelizacyjna cieszyła się sporym zainteresowaniem. Nasi ewangelizatorzy stali się powiernikami kilku głębokich rozmów, które czasem kończyły się nawet modlitwą wstawienniczą – opowiada ks. Rutkowski. Oprócz tego narciarze mogli zrobić sobie rozgrzewkę, dołączając do tańczących animatorek, a dzieciaki wziąć udział w zawodach zjazdu na sankach, jabłkach, deskach i na czym się tylko dało. A także rozgrzać się „herbatką u św. Józefa”, serwowaną za darmo przez ewangelizatorów.

Akcja przebiegła pod pięknym patronatem Ducha Świętego, który dodawał nam wszystkim wiele radości, siły i odwagi w głoszeniu Tego, który nas powołał. Nie spotkaliśmy się z żadnymi przejawami niechęci czy też wrogiego nastawienia. Dotarło za to do nas wiele pozytywnych głosów, a najlepszym komentarzem były słowa: jeszcze nie widziałem pikniku kościelnego na śniegu – podsumowuje ks. Mateusz Rutkowski.

Na zakończenie akcji w pobliskim kościele pw. Narodzenia NMP – dawnej cerkwi pw. Opieki Bogurodzicy, odprawiono Mszę św. Ciekawostką jest fakt, że w styczniu 2021 r., kiedy stoki zostały zamknięte z powodu pandemii koronawirusa, właściciel postawił drewnianą kapliczkę pod wezwaniem Matki Boskiej Dającej Nadzieję na Przetrwanie. Dość szybko zyskała popularność wśród turystów, którzy zostawiają przy niej kamienie z wpisanymi intencjami.

Źródło:ekai