Diecezja rzymska: papież na spotkaniu z księżmi 38 parafii

2024-05-03 22:23
Rzym
Autor: unsplash.com

Franciszek udał się do historycznej bazyliki Świętego Krzyża Jerozolimskiego na spotkanie z księżmi posługującymi w centrum Rzymu. Duchowni z 38 parafii diecezji rzymskiej spotkali się z papieżem w historycznej bazylice, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego.

Spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Obecny był ks. prał. Francesco Pesce, proboszcz parafii Santa Maria ai Monti, koordynator duszpasterski sektora centralnego. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. sprawy i potencjał lokalnych kościołów, przyszłoroczny Jubileusz, przyjmowanie pielgrzymów.

Rzymski biskup pomocniczy Baldassarre Reina nazwał to spotkanie „bardzo serdecznym”. Jak podkreślił, Ojciec Święty chętnie opowiada o swoim doświadczeniu, udziela przydatnych rad dotyczących sytuacji duszpasterskiej w centrum miasta. Wszyscy uczestnicy spotkania z papieżem są bardzo zadowoleni z wizyty Franciszka. Jak stwierdzili- Ojciec Święty kieruje się wobec nich ojcowską postawą.

Dzisiejsze spotkanie było ostatnim z serii wizyt, które papież złożył w pięciu sektorach diecezji od kwietnia tego roku. Spotkania mają na celu swobodną wymianę opinii oraz rozmowę na bieżące tematy duszpasterskie.

Źródło: Salvatore Cernuzio, Vatican News PL