Disney+ pokaże film z papieżem Franciszkiem

2023-03-22 16:32
Papież Franciszek Ojciec Święty Jorge Mario Bergoglio
Autor: Luis Ángel Espinosa/catchopi.com

Wkrótce na hiszpańskojęzycznej edycji kanału telewizyjnego Disney+ zostanie pokazany nietypowy dokument z udziałem papieża. Film zatytułowany „Amen. Franciszek odpowiada”, przedstawia spotkanie katolickiego papieża z dziesięcioma młodymi ludźmi w zupełnie różnych sytuacjach życiowych. Będzie emitowany od 1 kwietnia.

W zapowiedzi dokumentu czytamy, że to zapis „bliskiej i szczerej rozmowy jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie z dziesięcioma hiszpańskojęzycznymi młodymi ludźmi w wieku od 20 do 25 lat poza murami Watykanu”. Według firmy producenckiej, wśród poruszanych tematów są m.in. feminizm, rola kobiet w Kościele, aborcja, utrata wiary, homoseksualizm, nadużycia w Kościele, rasizm i mobbing. Wśród młodych rozmówców jest m.in. chłopak, który padł ofiarą wykorzystania seksualnego w szkole katolickiej, młoda kobieta, która uciekła w prostytucję, młody migrant oraz osoba bez środków do życia.

Natomiast hiszpańskojęzyczny portal katolicki „Religion digital” poinformował, że po nagraniu papież poprosił o dalsze informacje na temat ofiary pedofilii. W efekcie Franciszek zainicjował postępowanie kanoniczne, które wkrótce ma zostać zakończone.

Spotkanie papieża z dziesięciorgiem wybranych młodych ludzi odbyło się jeszcze w czerwcu 2022 roku w dzielnicy Pigneto w Rzymie. Reżyserem jest hiszpański filmowiec i dziennikarz Jordi Evole, który przeprowadził już kilka wywiadów z Franciszkiem. W opublikowanym w tych dniach zwiastunie można zobaczyć papieża, który po wywiadzie dziękuje młodym słowami: „Wiele się od was nauczyłem podczas tego spotkania duszpasterskiego. Dziękuję wam za dobro, które mi wyświadczyliście”.

Źródło:ekai