Dojdzie do zmiany przeora w Taizé

2023-11-27 18:38
Brat Aloise
Autor: Photo Claude TRUONG-NGOC/wikimedia commons

Jak ogłoszono latem, Przeor Wspólnoty z Taizé, brat Alois, przekaże swój urząd "sługi komunii" we Wspólnocie bratu Matthew, w sobotę 2 grudnia podczas wieczornej modlitwy, w wigilię rozpoczęcia Adwentu.

W tej wieczornej modlitwie wezmą udział: katolicki biskup Autun, Chalon i Mâcon, Benoît Rivière, metropolita Maximos z Patriarchatu Ekumenicznego w Genewie, anglikańscy biskupi: Olivia Graham z Reading i Smitha Prasadam z Huddersfield oraz pastor Laurent Schlumberger, były przewodniczący Zjednoczonego Kościoła Protestanckiego we Francji. Ich obecność podkreśli ekumeniczny charakter powołania Taizé, znajdujący się w samym sercu Wspólnoty.

Spotkanie z bratem Aloisem oraz bratem Matthew odbędzie się w sobotę 2 grudnia, o godz. 11.00 w Taizé. Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy napisać na adres: media@taize.fr. Można je też śledzić online.

Tysiące młodych Europejczyków w Lublanie, aby "iść razem"

Pod koniec grudnia tysiące młodych ludzi z całej Europy i innych kontynentów przyjadą do Lublany na kolejny etap "pielgrzymki zaufania przez ziemię". Europejskie Spotkanie Młodych (ESM) przygotowywane jest przez Wspólnotę z Taizé, we współpracy z lokalnymi Kościołami, na zaproszenie Konferencji Episkopatu Słowenii. Po Madrycie, Wrocławiu, Turynie i Rostocku, będzie to już 46. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé. Rozpocznie się 28 grudnia i potrwa do 1 stycznia.

Od września kilku braci ze Wspólnoty Taizé, dwie siostry Świętego Andrzeja oraz międzynarodowa grupa młodych wolontariuszy przebywają w stolicy Słowenii, aby odwiedzać parafie w Lublanie i okolicach. Uczestnicy 46. ESM zostaną przyjęci przez 50 parafii. Do 10 grudnia wydłużono czas na rejestrację online przez stronę internetową Taizé.

"Iść razem", to tytuł przesłania napisanego przez brata Matthew na rok 2024, który będzie tematem dyskusji podczas Europejskiego Spotkania.

Źródło: Media Taize