Dominikanie na Spotkaniu Młodych nad Lednicą

2022-04-21 13:38
Lednica
Autor: www.lednica2000.pl

Tegoroczne Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Lednica 2000, odbędzie się z udziałem braci z Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego pod przewodnictwem o. Tomasza Nowaka OP” – informują na swojej stronie internetowej poznańscy dominikanie.

Dominikanie podkreślają, że spotkania lednickie są dla nich ważnym dziełem, o potencjale ewangelizacyjnym. Informują też, że począwszy od 8 maja, w każdą niedzielę na Lednicy sprawowane będą Msze św. przez braci z poznańskiego klasztoru, chociaż do czasu zawarcia porozumienia z zarządem Stowarzyszenia nie będzie obecny na stałe duszpasterz. Jak czytamy – rozmowy trwają.

Poniżej treść informacji opublikowanej przez o. Roberta Głubisza, przeora klasztoru dominikanów w Poznaniu:

Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

Informujemy, że tegoroczne Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Lednica 2000, odbędzie się z udziałem braci z Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego pod przewodnictwem o. Tomasza Nowaka OP. Tak jak wielokrotnie deklarowaliśmy, spotkania lednickie są dla nas ważnym dziełem naszego współbrata, śp. o. Jana Góry OP – jak wierzymy o potencjale ewangelizacyjnym – i dlatego nadal chcemy je wspierać. Zależy nam także na tym, aby spotkania te przyciągały nadal młodych ludzi i były dla nich miejscem formacji.Dla dobra wolontariuszy i pielgrzymów msze św. na Lednicy będą sprawowane w każdą niedzielę na Lednicy, poczynając od 8 maja br. o godzinie 11:00 przez braci z klasztoru poznańskiego.

Zgodnie z zapowiedzią do czasu zawarcia porozumienia z zarządem Stowarzyszeniem na Lednicy nie będzie na stałe obecny duszpasterz. Równocześnie informujemy, że nadal prowadzimy rozmowy ze Stowarzyszeniem Lednica 2000 na temat zasad naszej współpracy na Polach Lednickich. Liczymy, zachowując nadal pragnienie prowadzenia dzieła lednickiego w pełnym wymiarze, na dalszy owocny dialog i współdziałanie na rzecz Kościoła w Polsce.

o. Robert Głubisz

21 kwietnia 2022

Źródło:ekai