Dziecko we wrocławskim Oknie Życia

2024-01-30 12:17
Okno Życia
Autor: caritas.pl

Dziś w Oknie Życia we Wrocławiu znaleziono dziecko. Noworodka przyniesiono około godziny 2.00 w nocy.

Dziecko znalazła boromeuszka s. Macieja, która pełni dyżur przy Oknie Życia. Noworodek zawinięty był w kocyk, cały jeszcze we krwi, bez zaciśniętej pępowiny. Na miejsce wezwano pogotowie i odpowiednie służby. Chłopczyk trafił do szpitala, gdzie zostanie teraz dokładnie przebadany.

Boromeuszki dały chłopcu na imię Michał, bo został znaleziony we wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, założyciela zgromadzeni michalitów i michalitek.

To już 21. dziecko uratowane dzięki wrocławskiemu Oknu Życia. To znajduje się przy ul. Rydygiera 22-28, w budynku Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza. Siostry od 23 września 2009 r. dniem i nocą pełnią przy nim dyżur. – Dzieci znalezione w Oknie Życia szczególnie pozostają w naszych sercach, otaczamy je „duchową opieką”, pamiętamy o każdym z nich, modlimy się za nich. Nie raz się zastanawiamy, jak im się żyje, liczymy, ile mają już lat, wspominamy je wszystkie – mówiła ze wzruszeniem siostra Macieja podczas wywiadu dla Niedzieli Wrocławskiej w kwietniu 2023 r.

Źródło: Niedziela