Dzień Dziedzictwa Polskiego: Bp Turzyński na Brooklynie

2022-10-18 14:38
Dzień Dziedzictwa Polskiego: Bp Turzyński na Brooklynie
Autor: episkopat.pl Dzień Dziedzictwa Polskiego: Bp Turzyński na Brooklynie

Biskup Piotr Turzyński na Brooklynie! Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, 16 października br. sprawował Mszę św. w katedrze pw. św. Józefa i św. Teresy z Avila na Brooklynie w ramach obchodów Diecezjalnego Dnia Dziedzictwa Polskiego. Obchody połączono z 44. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

W uroczystościach związanych z Diecezjalnym Dniem Dziedzictwa Polskiego na Brooklynie uczestniczyli także bp Robert Brennan – ordynariusz diecezji Brooklyńskiej oraz bp Witold Mroziewicz – biskup pomocniczy. „Zgromadziliśmy się, aby dziękować za dziedzictwo polskie, za historię Polski oraz za Jana Pawła II” – tłumaczył bp Turzyński.

W homilii bp Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej wskazał, że Polaków wyróżnia wiara w Boga, w opiekę Matki Bożej, determinacja oraz męstwo w zmaganiu o dobro Ojczyzny.

Czytaj także: 12. modlitwa za “zranionych w Kościele Katolickim”. Kiedy się odbędzie?

„Ojciec Święty Jan Paweł II jest naszą dumą i to jest najwspanialszy Syn Polskiej Ziemi” – mówił bp Turzyński – „to dzięki niemu i Bożej Opatrzności zostaliśmy uwolnieni od jarzma komunizmu” – zaznaczył.

Bp Turzyński zachęcał także, aby dziedzictwo oraz piękno polskiej kultury i świętych było przekazywane młodemu pokoleniu.

Źródło: Episkopat.pl