Dziś drugi dzień Nowenny w intencji Ojczyzny

2024-03-17 14:54
Drugi dzień Nowenny
Autor: BP KEP

17 marca to drugi dzień Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszonej za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Drugiego dnia modlitwę nowennową poprowadzi abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, z Bazyliki Archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.

Modlitwa nowennowa pod hasłem „Akcja 21:20” odmawiana jest codziennie po Apelu Jasnogórskim, o godz. 21:20, a także po każdej Mszy św. Nowennę można odmawiać też indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ nowenny jest następujący: intencja na dany dzień, „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwa w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.

Obok intencji ogólnej, każdego dnia nowenny polecane są intencje szczegółowe. Drugiego dnia nowenny jej uczestnicy będą prosić Boga o „pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną”. Poprowadzi ją abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, z Bazyliki Archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu. Modlitwa będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Katedry Poznańskiej oraz na Facebooku Archidiecezji Poznańskiej.

Nowenna zakończy się 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Więcej informacji na: nowenna2120.pl

Źródło: BP KEP