Dziś Tłusty Czwartek. Trwa akcja „Wyślij pączka do Afryki”

2023-02-16 14:27
pączek
Autor: Pixabay

Fundacja „Kapucyni i Misje” z Krakowa po raz kolejny prowadzi zbiórkę pt. „Wyślij pączka do Afryki”. Dzięki niej, odmawiając sobie słodkości związanych z Tłustym Czwartkiem, można wspomóc kapucyńskie projekty misyjne.

W akcji mogą wziąć udział zarówno ci, którzy pączki kupią, jak i ci, którzy zrezygnują z tej przyjemności. Pomóc można przede wszystkim kupując „e-pączka” na stronie paczek.kapucyni.pl. Równowartość jednego to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Na wspomnianej stronie można kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób wesprzeć projekty kapucynów. Obejmują m.in. edukację, opiekę zdrowotną, sprawy społeczne i religijne oraz działalność związaną z dostarczaniem ludziom zdrowej wody.

W tym roku skupiamy się szczególnie na projektach związanych z nauczaniem, co w Afryce zawsze łączy się z dożywianiem. Ważne są też miejsca, gdzie dzieci mogą spędzić czas poza szkołą- opisuje br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji „Kapucyni i Misje”. Dlatego właśnie tegoroczna akcja „Wyślij pączka do Afryki” ma podtytuł „Chcemy się uczyć – pomóż nam”. 

Na tegoroczne projekty potrzeba 670 tys. zł. Zbliża się Wielki Post, a jednym z jego ważnych elementów jest jałmużna, która w naszej akcji przyjmuje konkretny cel. Dzięki odmówieniu sobie drobnej słodkości, kapucyńscy misjonarze będą mogli skutecznie realizować swoje cele. Już teraz dziękujemy za okazane serce – podsumowuje br. Steliga.

Głównym dniem akcji jest Tłusty Czwartek, ale wpłat i zakupów można dokonywać aż do Świąt Wielkanocnych. Numer konta do przelewów tradycyjnych to: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (z dopiskiem „Pączek dla Afryki”).

Źródło: ekai