Egipt: ponad 40 ofiar wybuchu w kościele koptyjskim

2022-08-14 16:35
Kościół Koptyjski
Autor: Ashashyou/wikimedia commons

Co najmniej 41 osób zginęło, a 55 zostało rannych w pożarze, który wybuchł w koptyjskim kościele niedaleko stolicy Egiptu, Kairu. O tragedii poinformowały lokalne media powołując się na dane ministerstwa zdrowia.

Według pierwszych dochodzeń władz, ogień w kościele Abu Sifin w mieście Giza wybuchł w systemie klimatyzacji w czasie, gdy w świątyni trwało nabożeństwo. W środku było wtedy 5 tysięcy wiernych. Pożar spowodował masową panikę, o czym opowiadali naoczni świadkowie. Prezydent Egiptu Abdel Fattah al-Sisi oświadczył na Facebooku, że do udziału w akcji ratunkowej zmobilizowano wszystkie służby państwowe. W akcji gaszenia pożaru i pomocy poszkodowanym uczestniczyło 15 wozów strażackich i wiele karetek pogotowia ratunkowego.

Prezydent al-Sisi w rozmowie telefonicznej złożył wyrazy współczucia patriarsze-papieżowi koptów Tawadrosowi II. Przekazał je też katolicki arcybiskup Wiednia. „Niech Pan przyjmie do Swego królestwa tak wielu zmarłych, niech przywróci zdrowie rannym i pocieszy wszystkich, którzy ich opłakują”, napisał kard. Christoph Schnborn.

Źródło:ekai