Fatima bije rekordy popularności w mediach społecznościowych

2024-01-31 19:43
Fatima
Autor: Maksim, Andreas Trepte, János Korom Dr./wikimedia commons

Zamieszczane w sieciach społecznościowych przez władze Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej materiały biją rekordy popularności, a liczba “odsłon w 2023 r. mierzona była w milionach”, poinformowały władze portugalskiego miejsca kultu. Nienotowaną wcześniej liczbę obserwujących pojawiła się na Facebooku. W minionym roku ich liczba sięgnęła 1,4 mln.

Jak poinformował Diogo Carvalho Alves z sanktuarium w Fatimie, w 2023 r. przybyło ponad 30 tys. nowych sympatyków tej strony. W sumie, za pośrednictwem rozmaitych sieci społecznościowych profile Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej śledziło “kilka milionów”, chodzi m.in. o Facebook, Instagram oraz Youtube. Alves wyjaśnił, że krajem, w którym dominują sympatycy sieci społecznościowych z przesłaniem fatimskim jest Brazylia. Jej obywatele stanowili połowę użytkowników profilów sanktuarium na Facebooku i Instagramie. - Z kolei 30-procentowy udział mieli użytkownicy internetu z Portugalii – dodał przedstawiciel maryjnego miejsca kultu, wskazując, że innymi często korzystającymi z tych stron osobami są mieszkańcy Włoch, Francji, Stanów Zjednoczonych oraz Włoch.

Coraz dłużej oglądane są też programy zamieszczane przez władze sanktuarium na Youtube. W 2023 r. łączny czas oglądania ich przez internautów sięgnął rekordowych 5 mln godzin.

Źródło:ekai