Franciszek modli się za ofiary tragedii w Seulu

2022-10-30 22:36
Papież pozdrowił Polaków. Wspomniał o wojnie w Ukrainie
Autor: episkopat.pl Papież pozdrowił Polaków. Wspomniał o wojnie w Ukrainie

Episkopat Korei Południowej wyraził ubolewanie wspólnoty katolickiej z powodu tragedii, w której do tej pory życie straciło ponad 150 osób- to uczestnicy zabawy halloweenowej w stolicy kraju, Seulu. Za ofiary modli się także papież

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa, Franciszek zaapelował o pokój w Ukrainie, a także o modlitwę za ofiary paniki podczas imprezy halloweenowej w Seulu oraz zamachu terrorystycznego w stolicy Somalii-Mogadiszu.

Drodzy bracia i siostry, świętujemy zwycięstwo Chrystusa nad złem i śmiercią, módlmy się za ofiary ataku terrorystycznego w Mogadiszu, w którym zginęło ponad 100 osób, w tym wiele dzieci. Niech Bóg nawróci serca ludzi odwołujących się do przemocy! Módlmy się do zmartwychwstałego Pana także za tych, zwłaszcza ludzi młodych, którzy zginęli w Seulu z powodu tragicznych skutków nieoczekiwanej paniki tłumu – powiedział do wiernych Ojciec Święty.

Komentując, to co dzieje się w Ukrainie, papież apelował: Proszę nie zapominajmy w naszych modlitwach i w cierpieniu naszych serc o udręczonej Ukrainie. Módlmy się o pokój, czyńmy to nieustannie!

W sobotę, w stolicy Somalii – Mogadiszu wybuchły dwa samochody pułapki. W zamachach terrorystycznych zginęło co najmniej 100 osób, a prawie 300 zostało rannych. Zdaniem władz kraju, ataku dokonała islamistyczna bojówka Asz-Szabab. Z kolei podczas imprezy z okazji Halloween w stolicy Korei Południowej- Seulu zginęły 153 osoby, a 82 zostały ranne. Do tragedii doszło w momencie wybuchu paniki wśród ludzi. W całym kraju obowiązuje żałoba narodowa, odwoływane są festiwale, parady i inne wydarzenia zaplanowane z okazji Halloween.

Źródło: ekai