Gdańsk przejdzie w Marszu wdzięczności za Św. Jana Pawła II

2023-03-24 15:51
Kaniewski, papież
Autor: Adam Jagielak/Super Express

Obrona osoby i autorytetu św. Jana Pawła II jest szczególną powinnością ludzi wiary i wszystkich osób dobrej woli. W odpowiedzi na pojawiające się ataki medialne i kwestionowanie papieskiej świętości w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia w Gdańsku odbędzie się marsz wdzięczności za papieża, który uczył, że "nie ma solidarności bez miłości".

Marsz wdzięczności za św. Jana Pawła II odbędzie się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia. Rozpocznie się o godz. 15:00 w bazylice Mariackiej w Gdańsku koronką do Bożego Miłosierdzia. Potem uczestnicy przejdą ulicami Starego Miasta z papieskimi relikwiami pod pomnik Trzech Krzyży na plac Solidarności.

Część marszu będzie miała spokojny charakter. Modlitwie będą towarzyszyć papieskie słowa z pielgrzymek do Polski. Nie zabraknie również muzyki. Na zakończenie wydarzenia planowane jest uwielbienie Boga i modlitwa dziękczynna za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II, zwłaszcza za przesłanie skierowane do mieszkańców Gdańska i całego Pomorza.

Organizatorami marszu są: Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Gdańskiej, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, sanktuarium św. Jana Pawła II w Gdańsku-Zaspie i duszpasterstwo parafialne bazyliki Mariackiej. Znakiem wdzięczności mają być również biało-żółte elementy stroju każdego z uczestników.

Do udziału w marszu zaprasza wszystkich diecezjan, szczególnie młodzież i rodziny, abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

Źródło:ekai