Gietrzwałd: za kilkanaście dni spotkanie z odpowiedzialnymi za duszpasterstwo młodzieży polonijnej

2022-08-16 14:06
Bp Piotr Turzyński
Autor: BP KEP

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, bp Piotr Turzyński spotka się w z osobami odpowiedzialnymi za duszpasterstwo młodzieży polonijnej. Głównym tematem obrad w przedostatni weekend sierpnia w Gietrzwałdzie, będą przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. 

Jak zapowiedział bp Piotr Turzyński, odpowiedzialni za duszpasterstwo młodzieży polonijnej – księża, osoby świeckie i siostry zakonne spotkają się u Matki Bożej w Gietrzwałdzie, by porozmawiać o duszpasterstwie młodzieży i podjąć zagadnienia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie.

Gościem specjalnym spotkania będzie bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski, który pełnił funkcję sekretarza generalnego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, a wcześniej, przez wiele lat był dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

„Zaprosiliśmy bp Grzegorza Suchodolskiego, żeby zaproponował nam program pracy. Chcielibyśmy się do niego włączyć i zorganizować grupy młodych, którzy będą brali udział w Światowych Dniach Młodzieży. Mamy nadzieję, że u Matki Bożej w Gietrzwałdzie doznamy jakiejś inspiracji i pomocy Bożej” – powiedział bp Turzyński.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie od 1 do 6 sierpnia 2023 r.

Źródło: BP KEP