Gostynin: parafia św. Marcina zaprasza wiernych na kawę i ciastko

2023-09-21 13:58
Kawiarenka parafialna
Autor: Parafia Św. Marcina/facebook

Na ciastko, herbatę, kawę czy watę cukrową mogą liczyć dzieci i ich rodzice, którzy przyjdą na niedzielną Mszę św. w parafii pw. św. Marcina w Gostyninie, w diecezji płockiej: - Działalność kawiarenki, to rodzaj akcji duszpasterskiej – uważa ks. Patryk Zawadzki, wikariusz odpowiedzialny za jej funkcjonowanie. Kawiarenka utrzymuje się z dobrowolnych datków parafian.

W parafii pw. św. Marcina w Gostyninie, w tzw. dolnym kościele, powstała kawiarenka dla wiernych. Wyposażona w ekspres do kawy, stoliki, krzesełka i telewizor, jest czynna w niedziele po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00. Uczestniczące w nich rodziny mają potem okazję do wspólnego, integracyjnego spotkania na terenie parafii.

- To czas na wspólne spotkanie, dobre słowo, zjedzenie ciastka, wypicie herbaty czy kawy. Dzieci mogą rysować, malować, obejrzeć kreskówkę ewangelizacyjną. Gdy się bawią, ich rodzice mogą porozmawiać. Podczas Mszy św. spotykają się z Panem Jezusem, a po Mszy św. – sami ze sobą – stwierdza ks. kan. Krzysztof Jończyk, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Gostyninie.

Za funkcjonowanie kawiarenki odpowiada wikariusz ks. Patryk Zawadzki: - W jej prowadzenie włączają się rodzice, pomagają w zakupach i porządkują miejsce. W przyszłości w kawiarence będą też odbywać się imprezy o charakterze duszpasterskim – deklaruje duchowny.

Zakupy do kawiarenki dokonywane są z dobrowolnych ofiar wiernych. Miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem parafian, jego powstanie odbiło się szerokim echem w parafii i w mieście, odbiór jest pozytywny. W ostatnią niedzielę po Mszach św. do kawiarenki zawitało około 200 osób.

Źródło:ekai