Gra terenowa w wadowickim muzeum

2024-05-14 18:42
Wadowickie muzeum gra
Autor: https://domjp2.pl/

Z okazji 104. rocznicy urodzin papieża Polaka wadowickie Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II przygotowało specjalną grę terenową. Dzięki niej będzie można spojrzeć na Karola Wojtyłę z perspektywy jego przyjaciół i znajomych.

„Jakim kolegą był Karol Wojtyła? Co przyszły papież zawdzięcza Mieczysławowi Kotlarczykowi, a czego nauczył się od Jerzego Klugera? Jaką pasję dzielił z Halina Królikiewiczówną?” - to tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi będą szukać uczestnicy nowej gry terenowej.

- Przyjaciele i znajomi Karola Wojtyły bez wątpienia wywarli duży wpływ na kształtowanie się jego osobowości i życiowych postaw. Także osoby, które spotykał w dorosłym życiu, wielokrotnie oddziaływały na niego i budowały świat bliskich mu wartości. Poprzez nową grę terenową chcemy przypomnieć te ważne dla Jana Pawła II postaci i spojrzeć na historię jego życia z ich perspektywy - mówi dr Łukasz Piórkowski, dyrektor wadowickiego muzeum papieskiego.

Grę terenową Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II przygotowało wspólnie z Sherlock Wadowice i Gminą Wadowice. Przeznaczona jest dla klas szkolnych oraz rodzin i grup przyjaciół.

W najbliższy piątek, 17 maja, do zabawy zostaną zaproszeni uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W grze mogą wziąć udział maksymalnie 7-osobowe grupy uczniów z opiekunami. Pierwsza rozgrywka rozpocznie się o godz. 9:00, a kolejne o 10:30, 12:00 i 13:30.

- Z kolei w niedzielę, 19 maja, zapraszamy rodziny z dziećmi oraz grupy znajomych. Gra terenowa przeznaczona jest dla zespołów liczących od 2 do 7 osób. Pierwsza drużyna rozpocznie rozgrywkę o godz. 11:00, a kolejne o 12:30, 14:00 i 15:30. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i kreatywnie spędzony czas - zapewniają pracownicy placówki.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Można zgłaszać się pod numerem telefonu: 609 730 528 lub pisząc na adres e-mail: edukacja@domjp2.pl.

Źródło: ekai