I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet: Kiedy się odbędzie?

2022-09-20 13:44
I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet: Kiedy się odbędzie?
Autor: episkopat.pl I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet: Kiedy się odbędzie?

Charyzmat i Apostolstwo Kobiet w Kościele - to główny temat I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet. Wydarzenie odbędzie się już w październiku. Co dokładnie zaplanowano? Sprawdź szczegóły!

I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet

I Forum Liderek i Duszpasterzy Wspólnot dla Kobiet czynnie działających w Kościele rzymskokatolickim odbędzie się 22 października br. (sobota) w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi (ul. Stanisława Kostki 14).

Spotkanie adresowane jest do liderek i osób odpowiedzialnych za prowadzenie grup, duszpasterzy tych wspólnot, diecezjalnych duszpasterzy kobiet oraz pań, które w diecezji animują działania duszpasterskie skierowane do kobiet.

Tematem spotkania jest Charyzmat i Apostolstwo Kobiet w Kościele, natomiast jego celem – wspólna modlitwa, zapoznanie oraz wymiana myśli w kontekście tego, jak kobiety i wspólnoty kobiece ożywiają i duchowo wzbogacają Kościół, a także w jaki sposób i w jakich przestrzeniach mogą prowadzić działalność apostolską. Organizatorem spotkania jest bp Wiesław Szlachetka, Delegat ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP.

Czytaj także: Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie: Polacy pomogą w przygotowaniach?

W programie przewidziano konferencje, pracę w grupach oraz wspólną liturgię. Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

Więcej informacji o spotkaniu wraz z formularzem zgłoszeniowym znajduje się na stronie www.kierunekniebo.pl. Wspólnoty zainteresowane udziałem w spotkaniu zapraszamy do zgłaszania swojego uczestnictwa.

W razie problemów technicznych prosimy o kontakt mailowy na adres kep.duszpasterstwokobiet@gmail.com.

Redakcje, które chciałyby relacjonować powyższe spotkanie, są proszone o wystąpienie o akredytację pod adresem mailowym kep.duszpasterstwokobiet@gmail.com

Sekretariat Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet