Jasna Góra: 2 lutego pielgrzymka parlamentarzystów

2024-01-31 20:39
Pielgrzymka parlamentarzystów
Autor: JasnaGoraNews/twitter.com

Tradycyjnie 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) polscy parlamentarzyści udadzą się z pielgrzymką na Jasną Górę. To już 35. takie spotkanie posłów, senatorów i europosłów. Mszy św. przed cudownym obrazem o godz. 11.00 przewodniczyć będzie bp Piotr Jarecki.

W tym roku chcemy dziękować za 35 lat duszpasterstwa parlamentarzystów i za kaplicę sejmową, która powstała 30 lat temu. Ale czas pielgrzymki to dobry moment na zrobienie rachunku sumienia i zobaczenie, za co możemy podziękować, przeprosić, a także prosić. Zarówno w wymiarze społecznym jako Parlament, a także osobiście. Parlamentarzyści przywiozą swoje prywatne intencje oraz te dotyczące ich małych ojczyzn i naszej ojczyzny. W czasie Mszy chcemy to wszystko przedstawić Jezusowi przez ręce Maryi – mówi KAI ks. Andrzej Sikorski, krajowy duszpasterz parlamentarzystów.

Jak podkreśla, główną intencją będzie modlitwa za ojczyznę, rodziny i cały Parlament – o pokój, zgodę i jedność. „Abyśmy szukali tego co łączy, a nie dzieli. Uważam, że taka modlitwa jest potrzebna naszym parlamentarzystom i całemu krajowi. Każda pielgrzymka to też dobry moment, byśmy wspólnie się modlili, porozmawiali i szukali właśnie tego co dobre, tego co łączy. Cieszę się, że pielgrzymka tradycyjnie przypada w Święto Ofiarowania Pańskiego, które może być inspiracją dla każdego parlamentarzysty do tego, by osobiście ofiarować Bogu nasze życie i działalność” – dodaje ks. Sikorski.

– Papież Franciszek pisze w „Ewangelii gaudium”, że szukanie dróg jedności staje się pilne". Nawiązuje do podziału między chrześcijanami, pokazując, że zaangażowanie każdego człowieka na rzecz jedności jest konieczne. To jest również zachęta dla każdego z nas, a przede wszystkim dla polskich parlamentarzystów, byśmy szukali zgody, jedności i pokoju między sobą w Parlamencie, w naszej Ojczyźnie i naszych rodzinach – mówi duszpasterz.

Podczas pielgrzymki zaplanowano m. in. zwiedzanie Jasnej Góry, w tym zabytkowej starej biblioteki.

W drodze powrotnej parlamentarzyści jak co roku zatrzymają się w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie nawiedzą obraz Matki Bożej Trybunalskiej, patronki parlamentarzystów.

Źródło:ekai