Jasna Góra: dzieci przystroiły świąteczne choinki i modliły się za chorą na nowotwór rówieśniczkę

2021-12-21 18:37
Choinki na Jasnej Górze
Autor: Twitter/JasnaGóraNews

Na Jasnej Górze 40 świerków trafiło w ręce uczestników 14. konkursu na „Wieczernikową Choinkę”. Jego uczestnicy przynieśli także „uśmiech dla Agatki Kuberskiej”, siedmiolatki z Częstochowy cierpiącej na złośliwy nowotwór mózgu.

Uczestnicy konkursu pod przewodnictwem przeora Jasnej Góry o. Samuela Pacholskiego modlili się o powrót do zdrowia Agatki Kuberskiej, oraz o siły dla rodziny w zmaganiach z chorobą. W geście solidarności dzieci przyniosły starannie wykonane kartki świąteczne, rysunki i pozdrowienia. Np. uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Dzieci Fatimskich w Rybnej przygotowały specjalne anioły na choinkę, a każdy z nich symbolizuje modlitwę za chorą rówieśniczkę.

O. Samuel Pacholski podziękował za wielkie zainteresowanie choinkowym konkursem i pracę dzieci, którą wykonały. Zauważył, że wspólne dekorowanie drzewka wpisuje się w piękną bożonarodzeniową tradycję. A to świadczy o tym, że kochamy te święta, że rzeczywiście czekamy na Dziecię Jezus, które nam przynosi Maryja i które przychodzi po to, żeby nam błogosławić, żebyśmy zobaczyli, że Pan Bóg stał się człowiekiem, takim jak ty i ja – mówił jasnogórski przeor.

I w tym roku najmłodszym nie zabrakło pomysłów na przygotowanie świątecznych choinkowych ozdób. Są papierowe aniołki, nutki z filcu, czy własnoręcznie plecione łańcuchy.

Jak podkreśla Beata Dwojak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Lgoczance, która po raz pierwszy zakwalifikowała się do konkursu, niezwykłym jego atutem jest jego miejsce - Jasna Góra. Muszę przyznać, że cztery razy szłam tutaj pielgrzymką z Nysy. Tym bardziej ma to dla mnie duże znaczenie, że akurat Jasna Góra jest tym miejscem konkursowymi, że właśnie pielgrzymi będą mogli podziwiać piękne twory naszych uczniów – powiedziała nauczycielka.

Konkursowe jury to jasnogórscy pielgrzymi i wierni z Częstochowy i okolic. Głosowanie odbywać się będzie od Bożego Narodzenia, 25 grudnia, do 30 grudnia poprzez wrzucanie kartek do specjalnie przygotowanych urn z zapisanym numerem, swoim zdaniem, najpiękniejszej choinki.

Źródło: Biuro Prasowe Jasnej Góry