Jasna Góra: w piątek ruszają rekolekcje o uzdrawiającej mocy Eucharystii

2022-10-26 20:49
Rekolekcje Jasna Góra
Autor: JasnaGoraNews/twitter.com

Październikowa edycja rekolekcji o Mszy św., organizowanych co miesiąc przez paulinów na Jasnej Górze, rozpoczyna się w piątek, 28 października. Główny dzień to sobota- na ten dzień zaplanowano 6 konferencji. Jak zapewnia o. Zbigniew Ptak, to także wyjście naprzeciw potrzebom wspólnot zakonnych, by miały możliwość odbycia dnia skupienia.

Chcieliśmy dać zgromadzeniom zakonnym i wspólnotom życia konsekrowanego możliwość skorzystania z tych rekolekcji w postaci dnia skupienia. Ponieważ mają one obowiązek odbyć taki dzień raz w miesiącu, a zdarza się, że z jego organizacją bywają problemy, chcemy wyjść naprzeciw tym potrzebom – powiedział o. Ptak.

Rekolekcje o uzdrawiającej mocy Eucharystii mają charakter otwarty, są bezpłatne i nie trzeba się zapisywać. Rozpoczną się w piątek, 28 października Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 18.30. Sobota to głównie konferencje od godz. 9.00 do wieczora, a w niedzielę na zakończenie będzie też czas na pytania do rekolekcjonisty.

O. Ptak od 12 lat prowadzi rekolekcje o Eucharystii w całej Polsce. Kiedy rozpoczął posługę na Jasnej Górze, postanowił kontynuować tam swoje dzieło w comiesięcznym cyklu. Żeby wykorzystać duchowe owoce, które Bóg daje nam poprzez eucharystyczne świętowanie, trzeba liturgię Mszy św. rozumieć, współdziałać, a przede wszystkim wypełniając testament Chrystusa z Wieczernika, być w głębokiej relacji z Nim - zachęca o. Zbigniew Ptak.

Rekolekcje o uzdrawiającej mocy Eucharystii organizowane są w cyklu miesięcznym, w tzw. "przyświęcie", bo odbywają się w piątek i sobotę oraz ostatnią niedzielę miesiąca.

Źródło:ekai