Joanna Jabłczyńska, Karolina Gorczyca i Mikołaj Roznerski. Aktorzy przygotowują Szlachetną Paczkę

2022-11-29 14:58
Szlachetna Paczka
Autor: szlachetnapaczka.pl

Znani aktorzy: Joanna Jabłczyńska, Marta Żmuda Trzebiatowska, Karolina Gorczyca, Mateusz Janicki i Mikołaj Roznerski przygotują Szlachetne Paczki. Wesprą dwie rodziny w potrzebie - samotnego ojca i uchodźców z Ukrainy. Pomoc otrzymają Vira i Jewa - matka z córką, które w czerwcu uciekły z Ukrainy. Postanowiły zostać w Polsce dłużej, bo nie mają do czego wracać.

Karolina Gorczyca przyznaje, że bardzo wzruszyła ją historia tej rodziny. To, że córka Viry ma ogromny talent plastyczny. - Chce rozwijać swoje umiejętności malując. Ale mama dziewczynki nie ma środków na zajęcia dodatkowe.

Z kolei pan Wojciech z dnia na dzień został sam z trzema córkami i noworodkiem na rękach. Jego żona zmarła przy porodzie. Żyją głównie z oszczędności, ale te powoli się kończą. Sama doskonale wiem, jakie są potrzeby, kiedy ma się dzieci, a panu Wojtkowi po opłaceniu wszystkich rachunków zostaje 263 zł na osobę. To jest kropla w morzu potrzeb - opisuje Marta Żmuda Trzebiatowska.

Aktorzy zwracają uwagę, że rodziny w ramach Szlachetnej Paczki, często proszą o podstawowe rzeczy, takie jak żywność stała czy środki czystości, a także zimową odzież czy szczególne upominki dla dzieci - materiały plastyczne oraz zabawki.

Będziemy pakować naszą paczkę w trakcie dnia zdjęciowego, w przerwie obiadowej - zapowiada Mateusz Janicki. - Nie możemy uratować całego świata, ale możemy uratować świat jednej rodziny - zachęca Mikołaj Roznerski. Jak podkreślają aktorzy, dobro jest wynikiem dzielenia się tym, co człowiek posiada. Namawiają też, by paczkę robić w większej grupie. - Kiedy dzielimy się swoim czasem, wówczas wysyłamy taki komunikat, że jesteśmy dla kogoś ważni, że ten ktoś może na nas polegać. Mówi się, że dobro wraca, ale coś w tym jest. Bo w momencie, gdy dajesz coś z siebie, to naprawdę mnóstwo zyskujesz - wskazuje Marta Żmuda Trzebiatowska.

W 2021 r. Szlachetna Paczka połączyła ponad 700 tys. Polaków. Szczegółowe informacje o akcji oraz lista potrzebujących rodzin znajdują się na stronie www.szlachetnapaczka.pl. W tym roku Weekend Cudów odbędzie się 10-11 grudnia.

Źródło:ekai