Już ponad 100 tys. osób obejrzało film "Johnny" o ks. Janie Kaczkowskim

2022-09-27 10:44
Ks. Jan Kaczkowski
Autor: AKPA Ks. Jan Kaczkowski

"Johnny", opowiadający o śp. ks. Janie Kaczkowskim, podbija kina i serca widzów. Film w reżyserii Daniela Jaroszka, który w regularnej dystrybucji jest od piątku, zobaczyło już 100 558 osób. Wynik ten zapewnił "Johnny’emu" zdecydowane pierwsze miejsce w zestawieniu Box Office.

- Z czystym sumieniem mogę ten film polecić każdemu. To absolutnie unikalna historia, w której humor miesza się z poważnymi tematami, ale są one przystępnie podane. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - mówi reżyser Daniel Jaroszek.

"Johhny" miał premierę podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, gdzie zdobył aż cztery nagrody, w tym publiczności. Wyróżnieni zostali także Piotr Trojan (główna rola męska), Marta Stalmierska (debiut aktorski, również za film "Apokawixa") oraz Dawid Ogrodnik (Złoty Kangur - nagroda australijskich dystrybutorów filmowych)."Johnny" oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego - chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej. "Johnny" to jego debiut fabularny. Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, spod którego ręki wyszła również książka "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim". Film powstał we współpracy z rodziną duchownego oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.

W piątek na rynku pojawi się winyl ze ścieżką dźwiękową z filmu "Johnny", na której m.in. znajduje się singiel promujący film "Nie zrozumie nas" w wykonaniu Dawida Karpiuka. Album dostępny będzie również we wszystkich serwisach streamingowych. Autorem muzyki komponowanej jest Michał Kush, wielokrotnie nagradzany Fryderykami, multiplatynowy producent i kompozytor, twórca wszystkich dotychczasowych płyt Darii Zawiałow.

Źródło:ekai