Już ponad 4 tys. osób zapisało się na ŚDM w Lizbonie

2022-10-06 14:49
ŚDM Lizbona
Autor: sdmpolska.pl

Ponad 4 tys. osób z Polski zarejestrowało się, żeby wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w sierpniu przyszłego roku w Lizbonie – poinformowało Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM.

Według informacji Biura- zapisało się już ponad 4 tys. osób z całej Polski. Do tej grupy dołącza pokaźna rzesza wolontariuszy- to prawie 1000 osób. A można się zarejestrować przez stronę www.sdmpolska.pl. Można tam podejrzeć wszystkie z ponad 120 punktów przygotowań do Lizbony w 2023 r. Są zakładane zarówno przez kapłanów, jak i osoby świeckie, które na co dzień pracują z młodzieżą. W punktach można znaleźć informację o organizatorze, charakterze grupy oraz szczegółach wyjazdu.

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM informuje o ogromnym zainteresowaniu młodych. Dzięki środkom pozyskanym na promocję wydarzenia, organizatorzy docierają do nich różnymi sposobami, głównie przez media społecznościowe. W październiku zostaną także wykorzystane spoty reklamowe ŚDM emitowane w ogólnopolskich telewizjach.

Biuro szacuje, że dzięki akcji promocyjnej i zaangażowaniu księży oraz świeckich, w Światowych Dniach Młodzieży w przyszłym roku może wziąć udział nawet 12 tys. młodych z całej Polski oraz Polonii. Trwają już rozmowy odnośnie wspólnych wyjazdów, których celem byłaby m.in. promocja kultury polskiej w Portugalii. Ruszyły prace nad strefą polską w Lizbonie. Poszukiwani są sponsorzy, którzy mogliby wesprzeć to przedsięwzięcie. Polska chciałaby się zaprezentować jako nowoczesny kraj, który potrafi zachować swoją kulturę i tożsamość chrześcijańską.

W mediach społecznościowych Krajowego Biura dostępny jest już spot promujący przyszłoroczne spotkanie z Ojcem Świętym w Lizbonie. Można go obejrzeć choćby na kanale Youtube https://www.youtube.com/watch?v=wm2gMIvuB08

Źródło:ekai