Już ponad 600 tysięcy osób zgłosiło się na ŚDM w Lizbonie

2023-02-09 23:38
ŚDM Lizbona
Autor: sdmpolska.pl

Do udziału w sierpniowych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie zapisało się już w swoich diecezjach na całym świecie ponad 600 tys. osób – ogłosił komitet organizacyjny, cytowany przez portugalski tygodnik “Visão”. Według niego, do portugalskiej stolicy może przybyć nawet 1,5 mln osób.

Jak zauważył stołeczny tygodnik, w miarę zbliżania się tego zaplanowanego na 1-6 sierpnia światowego spotkania, systematycznie przybywa też wolontariuszy chętnych do pomocy. Według biskupa pomocniczego Lizbony Américo Aguiara, gotowość do bezinteresownego wsparcia wydarzenia zgłosiło już ponad 10 tys. młodych katolików.

Z danych komitetu organizacyjnego wynika, że na imprezę zapisało się do tej pory i pokryło koszty udziału w niej ponad 20 tys. młodzieży. To osoby ze 183 państw świata. Główne modlitwy ŚDM, w których spodziewany jest udział papieża Franciszka, odbędą się na granicy powiatów Lizbona i Loures w pobliżu rzeki Tag. Od kilku miesięcy trwają tam prace służące przekształceniu miejscowych łąk na obszar parkowy.

Źródło:ekai