Kalifornia: trwa śledztwo w sprawie śmierci bp O'Connella

2023-02-20 13:00
Bp O'Connell
Autor: https://www.catholicnewsagency.com/

W sobotę, 18 lutego, na skutek ciężkich rannych postrzałowych zmarł 69- letni biskup pomocniczy archidiecezji Los Angeles w Kalifornii, David G. O'Connell. Na razie nieznane są żadne szczegóły. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Kalifornijska policja otrzymała w sobotę telefon z informacją, że w jednym z domów w Los Angeles znajduje się ciało mężczyzny. Po przybyciu na miejsce okazało się, że zmarłym jest biskup David G. O’Connell. Na jego ciele znaleziono rany postrzałowe. Policja na razie nie podaje więcej szczegółów, zasłania się śledztwem. Abp José Gómez, arcybiskup Los Angeles wyraził smutek i zaskoczenie tym, co się wydarzyło na przedmieściach jego bliskiemu współpracownikowi.

Jestem wstrząśnięty i brak mi słów, aby wyrazić mój smutek. Jako ksiądz i biskup tutaj w Los Angeles przez czterdzieści pięć lat, biskup David był człowiekiem głębokiej modlitwy, który żywił wielką miłość do Matki Bożej. Był budowniczym pokoju z sercem dla ubogich i imigrantów, miał pasję budowania wspólnoty, w której świętość i godność każdego ludzkiego życia była by respektowana i chroniona. Był także dobrym przyjacielem i będzie mi go bardzo brakowało. Wiem, że nam wszystkim będzie. Proszę, dołączcie do mnie w modlitwie za biskupa Davida i jego rodzinę w Irlandii. Niech Matka Boża z Guadalupe otula go płaszczem swojej miłości, niech aniołowie prowadzą go do nieba i niech spoczywa w pokoju” – napisał arcybiskup Los Angeles, José H. Gómez.

Źródło:ekai