Kard. Krajewski zawiezie do Ukrainy generatory i koszulki termiczne

2022-12-16 13:32
Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski
Autor: BP KEP

Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski spędzi Boże Narodzenie w Ukrainie, dokąd zawiezie transport darów, w tym generatory i koszulki termiczne. To będzie kolejna podróż prefekta Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Urząd kardynała Krajewskiego poinformował, że prowadzona jest zbiórka pieniędzy na zakup koszulek termicznych dla mieszkańców Ukrainy. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem platformy crowfundingowej Eppela.

Papieski współpracownik osobiście zawiezie transport ubrań i generatorów. Zbiórka będzie kontynuowana, bo – jak zaznaczono w watykańskim komunikacie – zima jest długa i ciężka i dlatego trzeba być gotowym na następne potrzeby. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego kardynał Krajewski powiedział, że Biuro Dobroczynności dostaje tysiące telefonów od różnych firm, które chcą ofiarować ciepłe ubrania i wszystko, co jest potrzebne, aby przeżyć zimę.Podkreślił: „Wspomnę tylko o jednej z wielkich włoskich firm z północy, której dyrektor zadzwonił i ofiarował Ojcu Świętemu dwa tiry, to jest osiemdziesiąt palet koszulek termicznych, ubiorów zimowych i narciarskich. Inni zorganizowali się i otworzyli produkcję generatorów prądu, których nie można już od paru miesięcy kupić w Europie. Wszystko jest wykupione. Jednak uruchomiono produkcję nocą”.

„W najbliższym czasie te wszystkie generatory, wszystkie ubrania i to wszystko, co ludzie przysłali i czym się podzielili zawiozę osobiście w imieniu Ojca Świętego do Ukrainy, aby rozdzielić najbardziej potrzebującym– zapowiedział polski kardynał.

W piątek poinformowano też o kolejnej inicjatywie dobroczynnej. Papież, który od stowarzyszenia przyjaźni francusko-włoskiej otrzymał 10 tysięcy świątecznych ciast panettone i inne słodycze z przeznaczeniem dla ubogich, postanowił, że zostaną one wysłane do Ukrainy, również za pośrednictwem urzędu kardynała Konrada Krajewskiego.

Źródło:ekai