Kard. Nycz poprowadzi trzeci dzień Nowenny

2024-03-18 13:22
Trzeci dzień Nowenny
Autor: BP KEP

18 marca to trzeci dzień Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszonej za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Trzeciego dnia modlitwę nowennową poprowadzi kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, z Sanktuarium Narodowego św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

Modlitwa nowennowa pod hasłem „Akcja 21:20” odmawiana jest codziennie po Apelu Jasnogórskim, o godz. 21:20, a także po każdej Mszy św. Można to robić także  indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ nowenny jest następujący: intencja na dany dzień, „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwa w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.

Obok intencji ogólnej, każdego dnia nowenny polecane są intencje szczegółowe. Trzeciego dnia nowenny jej uczestnicy będą prosić Boga o „zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski”.

18 marca modlitwę poprowadzi kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, z Sanktuarium Narodowego św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Modlitwa będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Sanktuarium.

Źródło: BP KEP