Kard. Nycz: przeżywajmy święta angażując się w pomoc Ukraińcom

2022-04-13 15:22
Kardynał Kazimierz Nycz
Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS Kardynał Kazimierz Nycz

Tam, gdzie jest krzyż, tam następuje zmartwychwstanie - podkreślił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz składając diecezjanom życzenia z okazji Wielkanocy. Ukraińcom życzył pełni świąt Zmartwychwstania, mimo ciężkiej sytuacji, w jakiej się znajdują

Kard. Kazimierz Nycz zwrócił uwagę na kontekst tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Wiele uwagi poświęcił wojnie w Ukrainie. – Kraj dotknięty wojną ze strony Rosji, dotknięty cierpieniem i bólem doświadcza krzyża, ale na drodze krzyżowej znajdują się ludzie, którzy pomagają jak ewangeliczny Cyrenejczyk – powiedział metropolita warszawski, dziękując zarazem wszystkim, którzy wspierają uchodźców z Ukrainy.

Pamiętajmy o tym, że przeżywanie świąt to nie tylko nasza wiara w to, że Chrystus umarł i zmartwychwstał, nie tylko modlitwa i piękna liturgia Triduum Paschalnego i Niedzieli Wielkanocnej, ale też chrześcijański czyn, czyli to wszystko, co robimy dla innych, ochotnie i konkretnie – wskazał kard. Nycz.

Diecezjanom i wszystkim, którzy przeżywają Wielkanoc angażując się w pomoc naszym sąsiadom życzę wielu Bożych łask i Bożej pomocy, a także wiele radości od Jezusa Zmartwychwstałego! – powiedział metropolita warszawski.

Źródło: archwwa.pl