Kard. Parol jedzie z misją do Konga i Sudanu Południowego

2022-06-28 14:42
Kard. Pietro Parolin
Autor: © Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons

Papież wyśle sekretarza stanu, kardynała Pietro Parolina do Kinszasy i Dżuby "aby pokazać swoją bliskość z umiłowanymi narodami Konga i Sudanu Południowego". Wizyta odbędzie się w dniach od 1 do 8 lipca.

Z powodu problemów zdrowotnych z kolanem, papież Franciszek odwołał zaplanowaną na lipiec podróż apostolską do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego. „Po przełożeniu wizyty, Jego Świątobliwość Papież Franciszek postanowił wysłać Sekretarza Stanu, kardynała Pietro Parolina, do Kinszasy i Dżuby, aby pokazać swoją bliskość z umiłowanymi narodami Konga i Sudanu Południowego.

Ojciec Święty miał odwiedzić w dniach 2-5 lipca stołeczną Kinszasę i Gomę, stolicę Kiwu Północnego. Kolejnym etapem jego afrykańskiej podróży miała być Dżuba w Sudanie Południowym w dniach 5-7 lipca. Prowincje wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga są od lat terroryzowane przez zbuntowane oddziały zbrojnych milicji. Ma to związek z konfliktami etnicznymi i walką o dostęp do cennych zasobów mineralnych. W ostatnich latach rośnie także liczba islamskich ekstremistów.

Wizyta kard. Parolina odbędzie się w dniach od 1 do 8 lipca 2022 roku” – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Źródło:ekai