Katar: jedyny kościół katolicki w kraju otwarty dla kibiców mundialu

2022-11-14 10:24
Katar 2022
Autor: AP PHOTO Katar 2022

Jedyny czynny kościół katolicki w Katarze będzie otwarty dla kibiców mistrzostw świata w piłce nożnej. Te rozpoczynają się tam 20 listopada. Informacje o otwarciu świątyni przekazał bp Paul Hinder, administrator apostolski wikariatu apostolskiego Arabii Północnej, z siedzibą w sąsiednim Bahrajnie.

Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w Dosze może pomieścić ponad 2 tys. wiernych. Jest to największa świątynia katolicka w krajach Zatoki Perskiej. Będzie otwarta przez cały mundial, tak by kibice mogli przyjść tam na modlitwę. Kościół znajduje w kompleksie świątyń różnych wyznań chrześcijańskich (Religious Complex Barwa), położonym naprzeciwko centrum handlowego Mesaimeer. Niedzielne Msze św. (po angielsku) odprawiane są o godzinie 5.30 rano oraz 17.00 i 19.00, a także w sobotni wieczór o 17.00 i 19.00.

Chciałbym, aby mistrzostwa świata w piłce nożnej stały się uprzywilejowaną okazją dla braterstwa, przyjaźni oraz międzyludzkiego i religijnego dialogu. Niech sport, piłka nożna, będzie nośnikiem pokoju oraz integracji kulturalnej i religijnej. Niech będzie to mundial ludzkiego braterstwa – życzył bp Hinder w rozmowie z włoską agencją SIR.

Przyjeżdżających do Kataru kibiców prosi o „szacunek dla lokalnej kultury”. – Również my, ludzi Zachodu, prosimy tych, którzy przyjeżdżają nas odwiedzić, o poszanowanie zasad obowiązujących w naszych krajach. Niech to będzie czas święta, szacunku i dialogu – powiedział 80-letni hierarcha.

Źródło:ekai