Katedra Polowa: Droga Krzyżowa z rozważaniami wojskowych

2023-02-27 18:07
Droga Krzyżowa
Autor: Ordynariat Polowy WP

W piątek, 3 marca o godz. 17.00 w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozważania do niej ułożą kapelani, żołnierze, funkcjonariusze służb mundurowych i członkowie ich rodzin.

Droga Krzyżowa będzie transmitowana na kanale ordynariatu polowego na platformie Youtube (https://www.youtube.com/@ordynariat). Rozważania pod tytułem „Podnieś się” napisali żołnierze, kapelani wojskowi, weterani wojskowych misji zagranicznych oraz funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji.

Czternastu autorów poszczególne stacje Drogi Krzyżowej ukazuje na przykładach z własnego życia, co to znaczy podnieść się z najbardziej beznadziejnych sytuacji: rozpadu małżeństwa, śmierci najbliższej osoby, spotkań z nieodwracalnie okaleczonymi ofiarami wojny.

Droga Krzyżowa Jezusa była drogą paschalną, to znaczy wiodącą przez krzyż i śmierć do zmartwychwstania i pokoju. Drogą paschalną prowadzącą do pokoju jest również każda droga krzyżowa, którą człowiek przemierza z Jezusem. Świadczą o tym rozważania, które towarzyszą poszczególnym stacjom tej Drogi Krzyżowej ofiarowanej w intencji pokoju na świecie, a szczególnie w intencji zakończenia wojny w Ukrainie” – podkreśla biskup polowy WP Wiesław Lechowicz, autor wprowadzenia do rozważań Drogi Krzyżowej.

Teksty rozważań oraz wersję audio Drogi Krzyżowej, można znaleźć na stronie internetowej Ordynariatu Polowego

Źródło:ekai