Katolickie marsze w miastach diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej

2021-09-02 12:53
Jezus
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Za kilka dni Marsze dla Jezusa oraz Życia i Rodziny wyruszą ulicami Słupska, Wałcza i Kołobrzegu. Po lockdownie, o udział w nich apelują sympatycy ewangelizacji, promocji rodziny i cywilizacji życia.

W niedzielę 5 września, przez Słupsk marsz przejdzie już po raz dziewiąty. Rozpocznie go Msza św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Włodarczyka. To o godz. 13 w Sanktuarium Świętego Józefa. Organizatorem marszu jest Szkoła Nowej Ewangelizacji.

Tego samego dnia ruszy VII wałecki „Marsz dla życia i rodziny”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14 przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Wałczu. Uczestnicy przejdą ulicami Gen. Andersa, Zdobywców Wału Pomorskiego, Kilińszczaków, Pocztowa na ogrody kapucyńskie, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza polowa w intencji rodzin. Organizatorem marszu jest Stowarzyszenie Familia et Miraculum Vitae.

Kołobrzeski Marsz dla Życia i Rodziny zaplanowano na 19 września. Odbędzie się pod hasłem „Tato bądź, prowadź, chroń”. Wpisuje się ono w ogólnopolską kampanię, do której dołączają się środowiska katolickie Kołobrzegu. Cel? Przeniesienie Dnia Ojca na 19 marca, czyli uroczystość św. Józefa. Marsz rozpocznie się mszą o godz. 11.30 w bazylice, a o 13 wyruszy spod świątyni ulicami miasta do sceny plenerowej RCK. Tam zakończy się specjalnym koncertem dedykowanym dzieciom i rodzinom. Organizatorami marszu jest Odnowa w Duchu Świętym „Metanoia” i stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna.

Źródło:ekai