Kieleckie pierniki dla miejscowego hospicjum i ośrodka w Rwandzie

2022-01-20 12:31
Hospicjum
Autor: Caritas Kielce

Wolontariusze kieleckiego ośrodka Caritas będą piec pierniczki i robić breloczki w kształcie serc. Rozprowadzą je m.in. w szkołach i parafiach jako cegiełki na potrzeby Hospicjum im. św. M. Teresy z Kalkuty. Część zebranej kwoty zostanie też przekazana do hospicjum w Rwandzie.

Projekt jest organizowany z okazji Dnia Chorego i Dnia Św. Walentego, które przypadają w lutym. Potrzeb jest zawsze wiele, ale w „Sercach dla Hospicjum” chodzi o coś więcej: o budowanie społeczności wrażliwej na cierpiącego człowieka, popularyzowanie idei, które stoją za działalnością hospicjów Caritas, a także wspólne, jednoczące działanie. Tworzymy swoiste „Hospicjowo”, przestrzeń dobra łączącą pacjentów, rodziny, personel, darczyńców, wolontariuszy i przyjaciół naszego hospicjum” – czytamy na stronie organizatora.

Akcja „Serca dla Hospicjum” wesprze także placówkę w Rwandzie. W miejscowości Kabuga działa jedyna w kraju, która świadczy medyczną i duchową opiekę dla ciężko chorych. Prowadzą ją misjonarki, Siostry od Aniołów. Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się – szczególnie jako liderzy akcji w poszczególnych miejscach. „Cukiernicy, czy twórcy „serduszkowego” rękodzieła, wolontariusze, darczyńcy i polecajcie „Serca dla Hospicjum” i wszystkich uczestników kochającemu Bogu” - piszą.

Jak zorganizować akcję? Po zaplanowaniu jej w szkole, parafii, czy w pracy, należy poinformować koordynatora wolontariatu hospicyjnego. W zamian organizator terenowy otrzyma puszki, koszulki itp. Potem wystarczy upiec pierniczki w kształcie serc lub wykonać ozdobne serduszkowe breloczki/zawieszki – jako cegiełki i rozprowadzić je w okolicach Dnia Chorego i Dnia Zakochanych. Zebrane fundusze należy przekazać do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu.

Źródło:ekai