Kobiety z pielgrzymką na Jasną Górę. Wyruszą 19 maja

2024-05-01 17:22
Pielgrzymka kobiet
Autor: https://www.diecezja.gda.pl

Pod hasłem „Pójdę ufna za Tobą”, w niedzielę 19 maja odbędzie się 5. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę.

„Dziś, kiedy w naszej codzienności napotykamy różne trudności, ogarnia nas zwątpienie czy brakuje sił, potrzebujemy przewodników, którzy pomogą nam zrozumieć Boży zamysł w tym, co nas w życiu spotyka. Bóg w życiu św. Faustyny, a także innych świętych kobiet, okazał im swoje miłosierdzie w niesprzyjających okolicznościach ich życia, także po to, by ostatecznie dać im niebo” – czytamy w zaproszeniu bp Wiesława Szlachetki, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Kobiet.

Pragniemy, aby spotkanie polskich kobiet w sanktuarium na Jasnej Górze było okazją do oddania Bogu przez pośrednictwo Jezusa Miłosiernego, Matki Miłosierdzia i św. Faustyny słabości, trudności i kompleksów” – podkreślił bp Szlachetka. „Chcielibyśmy, aby czas słuchania Słowa Bożego i modlitwy był okazją do uczenia się prawdziwej ufności Bogu oraz pozwolił uczestniczkom pielgrzymki wrócić do codziennego życia z decyzją, że chcą ufnie iść za Jezusem, aby wypełnić swoją misję i powołanie” – zaznaczył hierarcha.

Spotkanie na Jasnej Górze rozpocznie się w południe modlitwą Anioł Pański i wprowadzeniem. O godz. 12:10 uczestniczki wysłuchają konferencji s. Gaudii Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia pt. „Dlaczego tak trudno zaufać Jezusowi?” O godz. 13 aktorka Kamila Kamińska, odtwórczyni roli św. Faustyny w filmie „Miłość i Miłosierdzie” wygłosi do zebranych świadectwo. O godz. 14 bp Szlachetka będzie przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej w Kaplicy Cudownego Obrazu. O godz. 16:15 przewidziana jest Modlitwa Różańcowa.

Źródło: BP KEP, ekai