Kolejne dziecko w "Oknie Życia"

2021-09-22 10:41
Noworodek w wieluńskim oknie życia. To trzecie dziecko w klasztorze sióstr antoninek
Autor: pixabay.com, CC0 fot. fritzbraus /zdjęcie ilustracyjne

Zdrową dziewczynkę znaleziono w "Oknie Życia” im. Jana Pawła II przy domu Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pw. św. Antoniego w Wieluniu w województwie łódzkim. Dziecko trafiło do szpitala, gdzie od razu zajęli się nim lekarze. Noworodek jest w dobrym stanie. W "Oknie życia", obok dziewczynki zostawiono też torbę z ubraniami i pieluszkami. W środku był nawet smoczek.

Siostry znalazły dziecko w "Oknie Życia" 17 września. To dla nas znak. W tym dniu, czczonym przez nas jako dzień stygmatów św. Franciszka, odnawiałyśmy śluby zakonne. Ocalone życie to cud – powiedziała s. Auxiliana ze Zgromadzenia.

To już trzecie dziecko, które tam przyniesiono. Wcześniej, 28 czerwca 2018 r. rodzice zostawili w oknie dziewczynkę, kolejny dzwonek rozległ się 16 grudnia 2019 r. Siostry znalazły wtedy chłopczyka.

"Okno Życia” w klasztorze sióstr Antoninek otwarto i poświęcono w Uroczystość Zwiastowania NMP 25 marca 2010 r. w Dniu Świętości Życia i jednocześnie w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uroczystego otwarcia i poświęcenia dokonał ówczesny metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak.

To drugie takie miejsce w archidiecezji częstochowskiej. Pierwsze okno im. bł. Edmunda Bojanowskiego zaczęło działać 28 grudnia 2008 r., przy domu prowadzonym przez Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.

W „Oknie Życia” można zostawić dziecko, którego matka nie chce lub nie może wychować. Najpierw maluch trafia do szpitala, a potem do nowej rodziny.

„Okno Życia” jest anonimowe i zapewnia pełną dyskrecję. Rodzicom nie grożą żadne konsekwencje prawne. Mają sześć tygodni na zmianę swojej decyzji.

Źródło:ekai