Koniec zdjęć do filmu "Johnny". Opowiada historię ks. Kaczkowskiego

2021-09-28 19:46
Koniec zdjęć do filmu Johnny. Opowiada historię ks. Kaczkowskiego
Autor: pisf.pl, fot. H. Komerski Koniec zdjęć do filmu "Johnny". Opowiada historię ks. Kaczkowskiego

Właśnie zakończyły się zdjęcia do filmu "Johnny", w którym przedstawiona zostanie historia księdza Jana Kaczkowskiego. W jego postać wcieli się Dawid Ogrodnik. O czym będzie film?

- Zakończyły się zdjęcia do filmu „Johnny” w reż. Daniela Jaroszka. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia księdza Jana Kaczkowskiego, założyciela hospicjum domowego w Pucku, vlogera i autora książek – opowiedziana z perspektywy jego podopiecznego, Patryka Galewskiego. W głównych rolach występują Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan - informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Czytaj także: XXXVI Światowy Dzień Młodzieży: Jest orędzie papieża Franciszka

– To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. „Johnny” to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim – mówi reżyser Daniel Jaroszek.

W rolę księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik, natomiast Patryka gra Piotr Trojan. Na ekranie zobaczymy również m.in. Marię Pakulnis, Annę Dymną, Joachima Lamżę i Witolda Dębickiego. Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek, a film „Johnny” będzie jego debiutem fabularnym. Za zdjęcia odpowiada Michał Dąbal, za scenografię – Karolina Rączka, za charakteryzację – Liliana Gałązka, za kostiumy – Zofia Komasa, a za montaż – Maciej Kozłowski. Reżyserem obsady jest Konrad Bugaj, autorem muzyki – Michał Kush, a kierownikiem produkcji – Michał Lipski. 

Czytaj także: Jak pomysłowo prowadzić lekcje religii? Wkrótce specjalna konferencja!

Film będzie można zobaczyć już jesienią 2022 roku. Jak podkreśla PISF, film powstaje we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.

PISF