Krajowy duszpasterz sportowców zachęca do modlitwy za naszych piłkarzy

2022-11-22 14:52
PZPN
Autor: PZPN

Bądźmy razem, niech połączy nas piłka. Niech nie opuszcza nas nadzieja, że piłkarze i kibice dadzą podczas tych dni piękne świadectwo - mówi KAI krajowy duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń SDB. Jednocześnie zachęca do modlitwy różańcowej przed pierwszym meczem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze. Dziś biało- czerwoni zagrają z Meksykiem.

W rozmowie z KAI, ks. Edward Pleń przypomina, że tradycyjnie przy okazji wielkich imprez sportowych duszpasterstwo jest blisko reprezentantów Polski. Organizuje wtedy różne inicjatywy modlitewne, sprawuje Msze święte, w których poleca opiece duchowej każdego polskiego sportowca. Modlitwa jest zanoszona w intencji zarówno sukcesów sportowych, jak i zachowania zdrowia i gry fair, ale też właściwego zachowania kibiców.

Duszpasterz odniósł się też do kontrowersji związanych z przyznaniem Katarowi organizacji tegorocznego mundialu i zarzutach dotyczących niewolniczego wykorzystania pracowników.  W 2015 r. byłem w Katarze na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. To było ciekawe doświadczenie. Odprawiałem Msze święte w "trudnych warunkach", ale było to możliwe. Zawsze trzeba szukać pozytywnych rozwiązań. Wtedy było to możliwe, dlaczego nie teraz. Wszyscy wiedzieli, jakie zwyczaje tam panują, skąd zatem ten alarm - powiedział KAI ks. Pleń.

Tutaj możemy pokazać piękno chrześcijaństwa: tolerancję, szacunek dla człowieka, przekraczanie murów wrogości, przebaczenie" - dodał duszpasterz. Ks. Pleń podkreśla, że "modlitwa to skuteczna broń, a szczególnie modlitwa różańcowa". Stąd pomysł różańca piłkarskiego, do którego odmawiania zachęca krajowe duszpasterstwo sportowców.

Zapraszam do wielkiej modlitwy za naszych piłkarzy, sztab szkoleniowy, kibiców - apeluje ks. Pleń. "Bądźmy razem. Niech połączy nas piłka, różaniec dla dobra Polski. Niech nie opuszcza nas nadzieja, że piłkarze i kibice dadzą podczas tych dni piękne świadectwo" - dodaje ks. Edward Pleń.

Reprezentacja Polski inauguruje we wtorek swoje występy na mundialu w Katarze meczem z Meksykiem. Początek o godz. 17.00. Kolejne mecze w grupie C rozegra z Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada).

Źródło:ekai