Kraków: w niedzielę VIII Marsz dla Życia i Rodziny

2022-09-22 14:05

W niedzielę, pod hasłem „Dziecko w sercu Krakowa”, ulicami miasta przejdzie VIII Marsz dla Życia i Rodziny. Manifestacja wyruszy z Placu Matejki w stronę Rynku Głównego, w południe. - Idąc w krakowskim Marszu, chcemy zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo zatracania we współczesnym świecie zrozumienia pięknego daru, jakim jest każde dziecko – tłumaczą organizatorzy.

„Chcemy jednocześnie zaprotestować przeciwko promowaniu cywilizacji śmierci, objawiającej się różnymi sposobami walki z ludzkim życiem i z godnością każdego człowieka” – dodają. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na progu przemian społeczno – politycznych w 1990 r. w Polsce rodziło się 547,7 tys. dzieci. Co się stało, że mimo wzrostu poziomu życia, poprawy warunków mieszkaniowych i dostępności różnych artykułów na rynku, polskie rodziny dzisiaj rzadziej decydują się na dzieci? Dowodzi tego spadek liczby urodzeń do poziomu 355,3 tys. w 2020 roku i aż do 331,5 tys. w 2021 roku. Ta smutna statystyka ma swoje korzenie w nachalnym propagowaniu materializmu oraz egoistycznych dążeń i niszczeniu wartości życia rodzinnego w mediach głównego nurtu, gdzie powielane są wzorce kulturowe dyskredytujące instytucję małżeństwa, rolę matki, ojca i rodziny.

„Idąc w krakowskim VIII Marszu dla Życia i Rodziny, chcemy upomnieć się o szacunek dla chrześcijańskich fundamentów cywilizacji życia, które ponad tysiąc lat na ziemiach polskich budowały relacje rodzinne między pokoleniami. Wierność tym fundamentom gwarantowała ciągłość życia polskich rodzin oraz całego narodu” – uzasadniają organizatorzy.

Marsz wyruszy z Placu Matejki o godz. 12:00. Kolumna marszowa przejdzie ulicą Floriańską i dalej przemaszeruje przez Rynek Główny. Uczestnikom będzie towarzyszyć orkiestra dęta; zadbano też o oprawę muzyczną finału marszu, a swój występ specjalny zapowiedzieli Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, czyli „Galicja w Duecie”.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, które za swoje główne cele działalności publicznej obrało pielęgnowanie chrześcijańskich wartości i tradycji narodu polskiego oraz propagowanie i ochronę kulturalnej spuścizny cywilizacji łacińskiej. Wszystkie szczegóły na www.facebook.com/marszkrakow

Źródło:ekai