Kraków: za kilka dni rusza akcja "Złote Kule św. Mikołaja"

2022-11-29 14:39
Złote kule
Autor: parafiamikolaj-krakow.pl

W niedzielę startuje trzecia edycja akcji "Złote Kule św. Mikołaja". Celem jest wsparcie wybranych dzieł miłosierdzia lub osób w potrzebie. W tym roku dochód przeznaczony jest na pomoc 6-letnim bliźniaczkom, które cierpią na bardzo ciężką i rzadką chorobę - zespół Bardeta-Biedla.

W krakowskim kościele pod wezwaniem biskupa z Miry i kilku innych świątyniach staną kufry św. Mikołaja ze złotymi kulami. Każdy, kto chce zaangażować się w pomoc, wybiera dowolną liczbę kul, które może zabrać do domu. Ta może zawisnąć jako ozdoba na choince- znak adwentowej pomocy dla potrzebujących.

Akcja nawiązuje do legendy, w której św. Mikołaj pomógł trzem ubogim siostrom, podrzucając do ich domu trzy pokaźnej wielkości złote kule. Dzięki podarkom siostry stały się zamożne i mogły wyjść za mąż.

W tym roku złote kule pomogą 6-letnim siostrom bliźniaczkom Martynce i Milence, które cierpią na bardzo ciężką i rzadką chorobę – zespół Bardeta-Biedla. Celem akcji jest pomoc w sfinansowaniu całorocznej opieki nad dziewczynkami. Zapewnią ją wykwalifikowani pracownicy i wolontariusze krakowskiego Hospicjum im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Aby pomóc, wystarczy zabrać złotą kulę z kufra świętego Mikołaja wystawionego w wybranych kościołach od 4 grudnia do 6 stycznia. W środku znajdą się wszelkie potrzebne informacje na temat form wsparcia. Skrzynie pojawią się w świątyniach: kościół św. Mikołaja, sanktuarium św. Józefa karmelitów bosych, kościół Świętego Krzyża w Krakowie, kościół Bożego Miłosierdzia przy ul. Smoleńsk, kościół św. Maksymiliana Kolbego w Mistrzejowicach (tylko 4 grudnia).

Kufry będzie można znaleźć również poza Krakowem: w kościołach Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnawie k. Bochni, Matki Bożej Pocieszenia w Juszczynie, św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa, św. Stanisława BM w Osieczanach.

Złote kule można podarować także w formie wirtualnej, wpłacając na konto parafii św. Mikołaja dobrowolną ofiarę, w tytule koniecznie wpisując hasło "Złote Kule św. Mikołaja". Więcej informacji - na stronie internetowej parafii. Akcja jest organizowana po raz trzeci z inicjatywy Wspólnoty Rodzin Karmelitańskich.

Źródło:ekai