Lionel Messi i papież Franciszek wymienili koszulki

2022-01-25 14:07
Messi
Autor: Кирилл Венедиктов/wikimedia commons

Messi dostał koszulkę watykańskiego klubu sportowego z papieskim autografem i błogosławieństwem. W ten sposób Franciszek odwzajemnił się rodakowi, który w październiku przesłał mu swoją koszulkę z autografem. Zrobił to za pośrednictwem francuskiego premiera. Argentyński piłkarz gra bowiem w barwach Paris Saint-Germain.

Papieski dar przekazał Messiemu bp Emmanuel Gobillar, który angażuje się w duszpasterstwo sportowców, a we francuskim episkopacie jest odpowiedzialny za przygotowanie olimpiady w Paryżu w 2024 r.

Z Argentyńczykiem spotkał się po niedzielnym meczu Paris Saint-Germian – Reims. Obecny był również Neymar da Silva Santos, brazylijski piłkarz i klubowy kolega Messiego, który otwarcie mówi o swojej chrześcijańskiej wierze. Argentyński napastnik był bardzo zadowolony z papieskiego daru. Bp Gobillar pomodlił się z nim za jego rodzinę i przyjaciół.

„Dobrze wiem, kim jest Lionel Messi dla tysięcy jego kibiców na całym świecie. Jest to człowiek wiary, człowiek, który się modli” – mówił po spotkaniu francuski biskup. Hierarcha jest przekonany, że to spotkanie odbije się szerokim echem i będzie miało też znaczenie dla ewangelizacji. „To ważne, aby Kościół był blisko sportowców” – dodał bp Gobillar.

Źródło:ekai