Łódź: nagroda dla Domu Samotnej Matki

2021-10-29 12:51
Nagroda
Autor: Archidiecezja Łódzka/autor: ks. Paweł Kłys

Dedykuję tę nagrodę tym szczególnym kobietom, niezwykle odważnym i dzielnym, ponad 1400 matkom, które miały odwagę przyjść do Domu Samotnej Matki, skorzystać z naszej pomocy i zmienić swoje życie – mówiła s. Magdalena Krawczyk przyjmując Nagrodę Specjalną XIV Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2021.

Nagrody wręczono w sześciu kategoriach: ,, Projekt Przyszłości”, „Lider Innowacji”, „Eksportowy Produkt Roku”, „Debiut Roku”, „Świadomi w Biznesie - Nagroda Publiczności” i „Biznes na PLUS Nagroda Zarządu Województwa Łódzkiego”. Przyznano też Nagrodę Specjalną. W tym roku przypadła Domowi Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi- za niezwykłe zaangażowanie i niesioną pomoc potrzebującym.

Jestem niezmiernie wzruszona otrzymaniem tak prestiżowej i wyjątkowej nagrody – mówiła s. Magdalena Krawczyk podczas wczorajszej gali. – Nasze motto pracownicze brzmi: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Nagrodę dedykuję mojemu zgromadzeniu – Siostrom Antoniankom, Centrum Służby Rodzinie, a przede wszystkim wspaniałemu zespołowi kobiet z pasją życia i pasją pomagania. Dedykuję ją również tym szczególnym kobietom, niezwykle odważnym i dzielnym - ponad 1400 matkom, które miały odwagę przyjść do Domu Samotnej Matki, skorzystać z naszej pomocy i zmienić swoje życie. Bardzo dziękuję! – mówiła ze wzruszeniem Siostra dyrektor placówki.

Dom Samotnej Matki, który działa dziś przy Centrum Służby Rodzenie w Łodzi, powstał w 1991 roku. Przez 25 lat działalności, schronienie znalazły w nim 1234 mamy. Niektóre prosiły o pomoc będąc w stanie błogosławionym, inne pojawiały się z małym dzieckiem, nie mając gdzie się podziać. Antonianki pomogły wychować 2561 dzieci, które razem z matkami mieszkały w Domach prowadzonych przez Siostry. To dzięki ofiarnej posłudze zgromadzenia zakonnego, założonego przed laty przez bł. Anastazego Pankiewicza, męczennika II Wojny Światowej, łódzkie matki otrzymują pomoc, ale też wskazówki jak żyć. I najważniejsze- serce i namiastkę domu rodzinnego.

Ze wsparcia placówki mogą korzystać matki z małoletnimi dziećmi i kobiety w ciąży, które są mieszkankami województwa łódzkiego.

Źródło:archidiecezja.lodz