Lublin: dziś wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa

2024-03-08 13:00
Ekstremalna Droga Krzyżowa
Autor: https://www.facebook.com

To już dziesiąta Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wyruszy w piątek, 8 marca z Lublina. Msza św. rozpoczynająca EDK będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się  z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory. W 2023 roku wzięło w niej udział udział ok. 4000 osób.

Pątnicy mają do wyboru jedną z dziewięciu proponowanych tras. Ponieważ bardzo często przebiegają ścieżkami, drogami gruntowymi lub traktami leśnymi z dala od siedzib ludzkich, należy wybierać trasę odpowiednią do swoimi możliwości fizycznych.

Przygotowania trasy i propagowania idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie podjęła się grupa świeckich osób razem z ks. Mirosławem Ładniakiem proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli, którzy wspólnie stworzyli lubelski rejon EDK.

Źródło: https://edk.lublin.pl/